Klid je největším důkazem síly

Milí přátelé, prvním krokem ke zdraví je umět se zastavit. 

Zastavení se – klid, bezpečí

Zelené potraviny k pocitu bezpečí velmi pomáhají. Jenže co mám dělat, když nemám ten tolik potřebný klid? Zde je moje praxe: 

Prvním krokem ke zdraví je zastavit se. Zhluboka a vědomě se nadechnout a poděkovat za to, že jsem dostal dar života, že mohu dýchat, cítit, milovat a žit.

A pro tento nádherný vesmírný projekt si chci udělat čas abych ho podpořil, abych mu projevil svou vděčnost, svůj respekt, potěšil se tímto světlem a vyjádřil absolutní důvěru.

Pokud si neuděláme čas sami na sebe, bojujeme s celým Vesmírem. Bojujeme se svým domovem, se svým Bytím. Podřezáváme si podnožku na které stojíme. Nic nebude fungovat pokud to bude pouze na vaší snaze, protože veškeré formy jsou dočasné a omezené.

Dokud nezjistíme, kdo skutečně jsme, nemůžeme ani nikoho dalšího zachraňovat. Pouze tím utíkáme od vlastního pohledu do zrcadla. Bojíme se své vlastní odpovědi. Proč? Protože bychom mohli zjistit, že je v nás skrytá opravdu neskutečná síla celého Vesmíru.

Protože se bojíme poznání, že jsme dosud žili svůj život pravděpodobně v omylu. Jenže žádný čas z vesmírného hlediska neexistuje, to jen naše malá mysl nám plánuje celý život, a snaží se nás přesvědčit, že my jsme ta osobnost, úspěch i neúspěch, to tělo, ta rodina, ta funkce a tituly… jak pomíjivé, stačí se jenom ohlédnout….

Pokud si tedy opravdu chceme zlepšit svoje zdraví, začněme prvním krokem a to tím, že si vyhradíme každodenní čas pro sebe!

Každý den, jinak je to naprosto zbytečné. Stačí pár minut. Od 10 minut výše. Ale to neznamená, že musíme meditovat 4 hodiny. Stačí 15 – 30 minut. V případně krátkého zastavení pomůže i pětiminutovka. Nebo, pokud máme už procvičené a citlivé tělo, uděláme vědomý nádech a výdech.

V tomto prostoru si vyjasníme kde jsme, kam míříme, a co je našim cílem? Hlavním pocitem a vibrací, kterou potřebujeme v tomto okamžiku prožívat, je klid, bezpečí, jistota a vděčnost.

Jakou formou to můžeme dělat? Absolventi seminářů Klíče mají blocktime. Jinak jsou možné další aktivity jako například meditace, poslouchání hudby, procházky v přírodě, praktikování jógy, taichi, nebo i jiné, další fyzické aktivity, ale účinně fungují pouze při deaktivaci naší mysli.

Pokud někdo nepochopí hluboký význam této činnosti – nečinnosti, je zbytečné pokračovat v jakýchkoliv terapii. Aspoň z pohledu systému Klíče Poznání.

Mysl vyčištěná od emocí minulostí, nezatížená budoucností, nám dává jedinečnou příležitost k uvědomění si významu Bytí. Svět i vesmír je krásný a dokonalý, bude záležet jen na vás, jak je budete vnímat…