Jaký to má smysl?

Milí přátelé zelených potravin, 

chci vás pozdravit a také se podělit o své poznatky. 

Stále se objevují lidé, kteří hledají na své “problémy” účinnou léčbu. Je úplně jedno jestli si tam teď dosadíte léky, nebo bylinky, nebo homeopatii. Protože já teď nemám na mysli fyzickou složku jednotlivých léků, nebo doplňků. 

Mám na mysli skutečnou příčinu, která začíná v lidské mysli a je uměle vydržována našimi návyky. To je opravdová příčina nerovnováhy a postupná ztráta své vlastní moci až do ne-moci. 

Mnoho lidí hledá správný produkt, který to vyřeší, bohužel stále mimo sebe. Tyto produkty “zdraví” mohou být samozřejmě skvělým pomocníkem, ale nikdy nemohou vyřešit příčinu vašeho rozladění. 

Takže co zelené potraviny, má to potom nějaký smysl? 

Určitě ano, já jím občas po restauracích, nakupuji v obchodech a konzumuji zatím i maso.  Výsledkem takové stravy je většinou překyselený organismus. Zelené potraviny tu ovšem nejsou proto, aby legalizovaly naše zlozvyky a odkyselily naše těla. Na to, při vší úctě k nim, dlouhodobě nemusí stačit ani zelené potraviny, ale také ani jakékoliv ostatní produkty. 

Podstatná je totiž rovnováha – harmonizace těla i mysli, a tu bez vlastního přičinění a změny svých návyků, žádné produkty trvale nevyřeší. 

To, co je pro mě důležitý je to, že zelené potraviny mi pomáhají vědomě měnit poměr živočišných bílkovin a zeleniny. Správný poměr kyselé a zásadité stravy by měl být 1:4, tzn. daleko méně kyselé stravy než zásadité. Ruku na srdce, kdo z nás to má? 

Jíte rádi maso, máte rádi koláčky, pečivo, sladkosti, kávu….? To všechno jsou kyselinotvorné potraviny. A teď si zkuste představit, kolik zeleniny byste museli denně spořádat, abyste zachovali poměr zdraví 1:4? 

A to je jeden z mým důvodů. Zelené potraviny jsou v mé stravě jedním z důležitých faktorů měnící celkové prostředí a nastavení v těle. Pokud chcete vědět, jestli je to pro vás dostačující, můžete si změřit ph moči. Pokud někdo tyto informace nemá, nebo stále neví, můžete se na mě obrátit a rád vám to vysvětlím. 

Přeji krásné zelené jaro plné harmonie, 

Rosťa