Zásaditá voda

Jsme tvořeni vodou a to více než ze 70%. Voda je jeden z nejdůležitějších prvků v našem životě. Z vody jsme vznikli a díky ní, může tato planeta žít. 

Mnoho lidí si však neuvědomuje, jak moc a neustále nás voda ovlivňuje. Nejen množství, kterým dokola proplachujeme naše těla, ale hlavně její kvalita. Je obrovský rozdíl, jestli v našich tělech koluje zásaditá voda čistá a vitální, nebo voda kontaminovaná a kyselinotvorná. Jak můžou naše těla fungovat na 100% když musí denně pracovat s nevyhovujícími tekutinami, které do sebe dobrovolně vpravujeme? Ano, většina vody u nás je ve velmi smutném stavu.

Kohoutková voda obsahuje dusičnany, dusitany, flor, chlor, mnohdy je kyselinotvorná, můžou se v ní vyskytovat antibiotika a klidně i paraziti (prvoci nebo bičíkovci). Dlouhým putováním vodovodním potrubím a vlivem nepřirozeného vysokého tlaku tato nečistá voda ztrácí i svou vitalitu. Balené vody, které z pravidla neobsahují takové množství rozpuštěných látek, obsahují často bisfenoly uvolňované z levných plastů známé pod pojmem BPA.

Pokud to se svým zdravím, kvalitou a délkou života myslíme opravdu vážně, je nutné, aby nás tvořila zásaditá (alkalická) voda čistá a vitální. Jestli nemáme přístup k vodě z hlubokých vrtů pod skálou, je doslova životně důležité, nám dodávanou vodu upravit! S vodou se dá dělat mnoho, je však na každém z nás, aby viděl spojitost vody se zdravím a byl aktivní.

Voda je dopravním prostředkem číslo jedna pro všechny látky, které naše buňky potřebují, ale také pro buněčný odpad, který se musí vyloučit. Jsou-li dopravní trasy přerušené, protože chybí voda, hromadí se odpad. Medicína to nazývá arteriosklerózou, mluví například o krystalech kyseliny močové, které mohou způsobit artritidu.

Překyselení organismu je v současném světě
jedním z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů vůbec. 

Zdraví, je totiž bezprostředně závislé na rovnováze kyselých a zásaditých látek v těle. Stav nadbytku kyselin způsobuje či zhoršuje drtivou většinu nemocí. Dá se říci, že je to přímo zlatý klíček k našemu zdraví. 

Nedostatek tekutin (stoupá koncentrace kyselých odpadů hlavně v tuku a v nervových a pojivových tkáních) vytváří také psychickou nerovnováhu - zlobu, agresi, stres a permanentní duševní zátěž.

Acidóza se tak stává jednou z příčin disharmonie našeho těla a vznikem tzv. "civilizačních" chorob. 

Voda by měla být nejen dokonale vyčištěná od škodlivin, ale také ionizovaná a zásaditá.

Proč je tak důležité to ORP?

ORP je zkratka pro oxidačně redukční potenciál. Ten má buď kladné nebo záporné hodnoty. Čím vyšší je kladná hodnota ORP nápojů nebo potravin, tím je pro lidské tělo škodlivější (oxidační). Čím vyšší je záporná hodnota, tím je pro lidské tělo prospěšnější (antioxidační). Antioxidanty absorbují škodlivé volné radikály, které na sebe vážou a ty jsou pak vyloučeny z lidského těla.

Co oxidace a redukce znamenají pro naše zdraví?
Hodnota ORP se u různých druhů potravin a nápojů velmi liší. Naše těla by neměla být zbytečné vnitřní oxidaci, a proto je důležité se neustále stravovat tak, abychom přijímali co nejvíce redukčních látek s co nejvyšším záporným ORP. To ovšem není jednoduché. Alkalická voda nám v tomto velice pomůže. 

-150 až -350 mV ….. Alkalická voda z alkalických konvic a lahví (velmi vhodná k pití)
-120 mV ……………… Hodnota buněk v lidském těle
-100 mV ……………… Čerstě vymačkaná pomerančová šťáva
+190 mV …………….. Balená voda
+200 mV ……………… Kohoutková voda v horách
+300 mV …………….. Pivo
+400 mV ……………… Alkohol
+500 mV ……………… Kohoutková voda ve městech
+800 mV ……………… Cola, Sprite

Tak moc kladné ORP velmi poškozuje zdraví, způsobuje nemoci a nadváhy.

Pro naše těla je vhodné přijímat co nejvíce látek obsahujících antioxidanty, aby nedocházelo ke zbytečné vnitřní oxidaci našeho těla. Nyní je už řešení jednoduché a levné. Voda z alkalických konvic.

Co všechno alkalická konvice umí:

  1. Alkalizuje: zvedá pH tekutin, mění kyselinotvornou vodu na zásaditou.
  2. Upravuje ORP: vytváří antioxidační vodu, která nevybíjí buňky a čistí tělo.
  3. Harmonizuje: obsahuje květ života, který má blahodárný vliv na vnitřní strukturu tekutin.
  4. Filtruje: podobně jako ostatní konvice.